Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 1 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zapomniałam zażyć tabletki - 23-godzinne opóźnienie

Witam, mam mały problem. Przyjmuję tabletki antykoncepcyjne codziennie wieczorem o 18.00. Jest to pierwsze moje opakowanie, ale już drugi listek. W środę wzięłam normalnie po 7-dniowej przerwie pierwszą tabletkę z drugiego listka, w czwartek zapomniałam wziąć drugiej i dzisiaj powinnam wziąć trzecią... Czytałam na innych forach o antykoncepcji, że jeżeli jest to pierwszy tydzień brania tabletek, powinno się wziąć tę opóźnioną tabletkę jak najszybciej, nawet jeżeli bym miała wziąć dwie naraz. Jak powinnam się zachować? Bo mam 23 godziny opóźnienia. :(

KOBIETA ponad rok temu

Jak stosować prezerwatywy?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Informacji o tym, jak należy postępować, powinna Pani szukać przede wszystkim w ulotce swojego leku, a nie na forach internetowych. Rzeczywiście w przypadku spóźnieniu w zażyciu pigułki należy zażyć pigułkę, kiedy zorientujemy się o pomyłce, nawet jeśli oznacza to zażycie dwóch pigułek w krótkim odstępie czasu. Ponieważ do pomyłki doszło w  pierwszym tygodniu cyklu, niestety istnieje ryzyko ciąży związane ze stosunkami odbytymi w tygodniu poprzedzającym spóźnienie. Ponadto przez 7 kolejnych dni od pomyłki należy stosować dodatkowe zabezpieczenie (prezerwatywa). Podczas następnej 7-dniowej przerwy proszę wykonać test ciążowy.

Pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy