Wzięłam tabletkę za późno - czy jestem chroniona?

Dzień dobry! Niepokoi mnie to, że po 7-dniowej przerwie wzięłam tabletkę o 11:00, gdzie zawszę biorę ją o 7:00. Czy muszę stosować dodatkowe zabezpieczanie? Przed 7-dniową przerwą czyli w piątek skończyłam brać antybiotyki. Czy może mieć wpływ na skuteczność to, że wzięłam dziś tabletkę za późno?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

W przypadku czterogodzinnego opóźnienia ochrona antykoncepcyjna powinna być zachowana. W większości rodzajów pigułek, w których należy zastosować odstawienie, tolerancja czasowa wynosi dwanaście godzin. Następną pigułkę proszę wziąć o zwykłej porze.