Czy tabletka wchłonęła się?

Dzień dobry, zażyłam wczoraj tabletkę o zwykłej porze, niestety, strułam się czymś i po 2,5 godziny ją zwymiotowałam. Kiedy mój żołądek doszedł już do siebie, wzięłam następną tabletkę (po ok. 8 godzinach od wzięcia tej pierwszej). Ponad 3,5 godziny później także wymiotowałam, niewiele, ale jednak. W związku z tym mam pytanie - czy tabletka (ta druga) wchłonęła się? I jeśli chodzi o seks - czy muszę się przez ten tydzień dodatkowo zabezpieczać, czy nie muszę? Dodam, że był to 16. dzień według opakowania. Z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Niestety, prawdopodobieństwo, że druga tabletka nie wchłonęła się jest duże... Proszę zabezpieczać się dodatkowo przez 7 następnych dni. Ponadto właściwe byłoby w tej sytuacji pominięcie 7-dniowej przerwy i po skończeniu obecnego opakowania natychmiastowe rozpoczęcie następnego. Proszę skonsultować to jeszcze ze swoim ginekologiem.

Pozdrawiam!