Wymioty a prawidłowe przyjęcie tabletki

Mam problem, ponieważ pierwszy raz zdarzyła mi się sytuacja, w której wzięłam tabletkę antykoncepcyjną o godz. 17, a o 21 wymiotowałam. Teraz mam obawy: nie wzięłam dodatkowej tabletki, tylko następną o zwykłej porze kolejnego dnia. Wydawało mi się, że tabletka zdążyła już się wchłonąć.  Nie wiem czy dobrze zrobiłam, proszę o pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

W Pani sytuacji od zażycia tabletki do wymiotów minęło 4 godziny (więcej niż 3), więc najprawdopodobniej tabletka powinna się wchłonąć. Jeśli jednak nadal jest Pani zaniepokojona, to proszę przez 7 dni nieprzerwanie zażywać tabletki i stosować dodatkową antykoncepcję (prezerwatywa). Gdyby w ciągu tych 7 dni miała przypadać przerwa, to proszę jej nie robić, tylko zażyć 2 opakowania pod rząd.

Pozdrawiam!