Zapytaj lekarza

7 4 0 , 0 7 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wymioty po czterech godzinach od wzięcia tabletki antykoncepcyjnej

Witam, od 28 stycznia (sobota) biorę tabletki antykoncepcyjne Asubtella. Po przyjęciu pierwszej tabletki po 4 godzinach zwymiotowałam. Zapewne tabletka się nie wchłonęła, jednak nie przyjęłam tabletki rezerwowej. W następnym dniu przyjęłam o normalnej porze. Tabletki od tego 2 dnia przyjmuję regularnie o stałej porze, nie zdarzyło mi się pominąć. Czy w związku z tym nie jestem zabezpieczona? Na wielu portalach piszą, że jeżeli ominie się jedną tabletkę w pierwszym tygodniu, to dalsze przyjmowanie leków nie ma sensu. Bardzo proszę o poradę.

KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Pierwsza wizyta ginekologiczna przed antykoncepcją

Witam serdecznie,!
Przyjmuje się, że tabletki ulegają wchłonięciu w przeciągu 3-4 godzin. W opisanym przez Panią przypadku, wydaje się zatem, iż nie doszło do osłabienia działania preparatu. W podobnych sytuacjach, gdy wymioty pojawią się przed upływem zaleca się przyjęcie dodatkowej tabletki lub stosowanie dodatkowych metod zabezpieczenia przez kolejnych 7 dni. W Pani przypadku nie ma jednak takich wskazań.
Pozdrawiam

Lekarz w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. prof. Witolda Orłowskiego w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy