Czy tabletka zdążyła się wchłonąć, jeżeli 4 godziny po jej zażyciu wystąpiły wymioty?

Witam. Wzięłam 16. tabletkę około godziny 18.30. Niestety zwymiotowałam ok. godziny 22.30. Stwierdziłam, że mam szybki metabolizm i tabletka się wchłonęła, więc 17. tabletkę wzięłam o normalnej porze. Dzisiaj jednak (dzień zażycia 18. tabletki) mam wątpliwości i uważam, że postąpiłam źle, ale niestety już chyba nie mogę postąpić tak jak w przypadku pominięcia tabletki? Dodam, że odbył się w tych dniach stosunek. Powinnam dalej normalnie zażywać tabletki? Istnieje bardzo duże ryzyko zajścia w ciążę? Będę wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Jeżeli wymioty wystąpiły po ponad 4 godzinach od przyjęcia tabletki, to zapewne doszło do jej wchłonięcia przez organizm. Proszę kontynuować przyjmowanie antykoncepcji wg dotychczasowego harmonogramu.

Pozdrawiam.