Czy tabletka na pewno zdążyła się wchłonąć?

Witam, od 2 lat regularnie przyjmuje tabletki vibin mini o stałej godzinie. Przyjęłam tabletkę o 20:30, jednak po spożytym alkoholu zwymiotowałam się raz około 24:00. Minęło ponad 3,5h więc uznałam że tabletka już sie wchłonęła. Była to pierwsza różowa tabletka z nowego blistra. Rano około godziny 10/11 możliwe jest ze preejakulat dostał sie do środka za pośrednictwem palców. Tabletkę wzięłam tego dnia normalnie o 20:30. Nie brałam żadnej dodatkowej tabletki. Teraz martwię się czy dobrze zrobiłam i czy tabletka na pewno zdążyła się wchłonąc i czy byłam chroniona.
KOBIETA, 21 LAT 2 tygodnie temu

Dzień dobry,

Zgodnie z charakterystyką produktu leczniczego Vibin Mini - jeżeli wymioty wystąpią w ciągu 3-4 godzin od zażycia leku, istnieje prawdopodobieństwo zmniejszenia wchłaniania leku.

W preejakulacie mogą znajdować się plemniki zdolne do zapłodnienia,jednakże prawdopodobieństwo przeniesienie plemników zdolnych do zapłodnienia na placach jest niewielka. Była to również pierwsza tabletka z opakowania. Proszę przez kolejne 7 dni stosować dodatkową antykoncepcję.

Jeśli będzie miała Pani więcej pytań,to zapraszam na mojego Instagrama:

https://www.instagram.com/abczdrowie_polozna?igsh=eHIxOHNjOGc3aGd3

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska