Czy jest duże ryzyko ciąży u 29-latki?

Witam kochałam się z chlopakiem w dni płodne(prawdopodobnie dzień owulacji)bez zabezpieczenie, mąż nie skończył we mnie tylko na moim brzuchu, a następnie wziął spermę palce i włożył mi je do pochwy, czy jest szansa na zajście w ciąże?? Proszę o szybką odpowiedź.Pozdrawiam"
KOBIETA, 29 LAT 2 tygodnie temu

Dzień dobry,

Tak,jest szansa,że po takich czynnościach seksualnych mogłaby Pani zajść w ciążę.

Przede wszystkim przed ejakulacją (wytryskiem) pojawia się preejakulat,w którym również są żywe plemniki,zdolne do zapłodnienie.

Jeśli partner chwilę po ejakulacji wprowadził swoje palce,na których było nasienie,to ryzyko ciąży jest duże,tym bardziej,że prawdopodobnie ma Pani owulację lub jest w terminie owulacji.

Jeśli jest Pani chwilę przed owulacją ,to warto wiedzieć,że plemniki potrafią przeżyć w oczekiwaniu na komórkę jajową nawet do 5 dni.

Jeśli będzie miała Pani więcej pytań,to zapraszam na mojego Instagrama:

https://www.instagram.com/abczdrowie_polozna?igsh=eHIxOHNjOGc3aGd3

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska