Czy muszę mieć obawy odnośnie ciąży?

w pierwszy dzień po skończonej miesiączce miałam zbliżenie z chłopakiem, do niczego więcej nie doszło nawet ciężko nazwać to pettingiem bo wydaje nam się że nie były dotykane moje okolice intymne. Nie zakończyło się to wytryskiem. Dla bezpieczeństwa wzięłam tabletkę dzień po. Chcę jeszcze zazanaczyc że jestem dziewicą. Czy mam się czym martwić czy nie powinnam mieć żadnych obaw odnośnie ciąży?
KOBIETA, 19 LAT 3 tygodnie temu

Dzień dobry,

Jeśli nie doszło do stosunku płciowego oraz innych czynności seksualnych w wyniku których mogloby dojść do kontaktu nasienia partnera z pani narządami płciowymi,to nie ma mowy o ciąży.

Kobieta,ktora nigdy nie miała stosunku płciowego "dziewica" może zajść w ciążę, w sytuacji gdy nasienie mężczyzny dostanie się do przedsionka pochwy lub w jego okolicach (nieostrożny petting).

Proszę pamiętać,że przed tzw. wytryskiem (ejakulacją) jest preejakulat,który również ma w sobie plemniki zdolne do zapłodnienia komórki jajowej.

Jeśli jest Pani przed swoim pierwszym stosunkiem płciowym warto wybrać się do ginekologa lub położnej w celu wybrania odpowiedniej metody antykoncepcji,która pozwoli mieć "komfortowe " stosunki płciowe bez obaw o niechciana ciążę.

Proszę również przygotować się odpowiednio do pierwszego stosunku:

https://www.google.com/amp/s/portal.abczdrowie.pl/jej-pierwszy-raz%3famp=1

Jeśli będzie miała Pani więcej pytań,to zapraszam na mojego Instagrama:

https://www.instagram.com/abczdrowie_polozna?igsh=eHIxOHNjOGc3aGd3

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska