Czy jest ryzyko listeriozy w 20 tygodniu ciąży?

Dzień dobry, Jestem w 20. tygodniu ciąży. Niedawno zjadłam pierogi z mięsem. Zapewnianio mnie, że mięso jest u gotowane a na miejscu tylko odgrzewane. Nie mam żadnych objawów. Czy mimo to, powinnam wykonać badanie na listeriozę?
KOBIETA, 35 LAT 2 tygodnie temu

Dzień dobry,

Jeśli zapewnienia kucharza nie dają Pani pewności,to proszę wykonać badanie.

Lepiej zawsze sprawdzać swoje wątpliwości.

Proszę pamiętać o odpoczynku i przyjmowaniu niezbędnych witamin potrzebnych w tak ważnym etapie życia.

Jeśli będzie miała Pani więcej pytań,to zapraszam na mojego Instagrama:

https://www.instagram.com/abczdrowie_polozna?igsh=eHIxOHNjOGc3aGd3

Wszystkiego dobrego

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska