Czy odstawienie Biblocu w ciąży spowodowało takie objawy?

Dzień dobry, Jestem w ciąży i ginekolog kazał mi odstawić bibloc 2,5 mg. W zamian zapisał mi dopegyt 250 mg. Czy jest to możliwe, że odstawienie biblocu spowodowało kołotanie serca i szumy w uszach? czy takie odstawienie z dnia na dzień jest bezpieczne?
KOBIETA, 36 LAT około miesiąca temu

Dzień dobry,

Tak,opisane przez Panią objawy mogły być przyczyną nagłego odstawienia leku.

Tego typu lek nie można odstawiać nagle!

Lek należy odstawić etapami,poprzez zmniejszenie dawki leki.

Powinna się Pani pilnie skonsultować z lekarzem i powiedzieć o wystąpieniu objawów po odstawieniu leku.

Zapraszam na mojego nowo powstałego Instagrama,na którym poruszam problemy pacjentów ze strony ABC zdrowie.

https://www.instagram.com/abczdrowie_polozna?igsh=eHIxOHNjOGc3aGd3

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska