Jak stosować dodatkowe zabezpieczenie w tej sytuacji?

dzień dobry, biorę tabletki naraya od 4 lat planuje po tym opakowaniu odstawić tabletki antykoncepcyjne. do końca tego blistra zostało mi 9 tabletek aktywnych 7 dniowa przerwa. kiedy należy zacząć współżyć z dodatkową formą zabezpieczenia żeby po odstawieniu nie było przykrej niespodzianki?
KOBIETA, 22 LAT około miesiąca temu

Dzień dobry,

Po 7 dniowej przerwie należy zacząć stosować inna formę zabezpieczenia. W trakcie 7 dniowej przerwy jest również ochrona przed zajściem w ciążę. Ale już po tym czasie ochrona się kończy. Czyli w 8 dniu cyklu musi już Pani mieć zabezpieczenie.

Zapraszam na mojego nowo powstałego Instagrama,na którym poruszam problemy pacjentów ze strony ABC zdrowie.

https://www.instagram.com/abczdrowie_polozna?igsh=eHIxOHNjOGc3aGd3

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska