Czy powinnam stosować w tym tygodniu dodatkowe zabezpieczenie?

Dzień dobry Przyjmuje tabletki Axia conti od kilku lat, placebo wynosi 4 dni, dostałam w trakcie okresu ( w 3 dzień placebo), nie przyjęłam pierwszej tabletki pp skończeniu placebo bo nie miałam możliwości ich kupić, odbyłam stosunek w nocy, na drugi dzień o 13 wzięłam 1 tabletke z nowego opakowania hormonów. Czy jest ryzyko że zajdę w ciążę ? Czy powinnam stosowac w tym tygodniu dodatkowe zabezpieczenie ? Skoro minęło 12h bardzo proszę o pomoc , wizyta u mojej ginekolog dopiero za tydzień. Pozdrawiam
KOBIETA, 25 LAT 2 tygodnie temu

Dzień dobry,

Według ulotki Axia Conti: "Jeśli opóźnienie w przyjęciu tabletki jest mniejsze niż 24 godziny, skuteczność antykoncepcyjna jest zachowana. Tabletkę należy przyjąć, gdy tylko pacjentka sobie o tym przypomni, a następnie przyjmować kolejne tabletki o zwykłej porze."

Według ulotki leku skuteczność leku,który Pani przyjmuje jest zachowana.

Jeśli będzie miała Pani więcej pytań,to zapraszam na mojego Instagrama:

https://www.instagram.com/abczdrowie_polozna?igsh=eHIxOHNjOGc3aGd3

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska