Czy podczas leczenia infekcji można starać się o ciążę?

Witam, Mam infekcje bakteryjną. Lekarz przepisał mi fluomizin. Dziś biorę 2 tabletkę a za dwa dni mam owulacje. Czy mogę zacząć dzialalania odnośnie dziecka? Czy ten lek może negatywnie wpłynąć na nowo poczęte dziecko lub Czy może nie sprzyjać w zapłodnieniu?
KOBIETA, 37 LAT 2 miesiące temu

Dzień dobry,

Często po leczeniu infekcji bakteryjnej dochodzi do nadkażenia.

Pacjentki po przeleczeniu antybiotykiem często mają infekcje grzybiczą pochwy.

Nie byłoby dobrze "wchodzić " w czas ciąży z infekcja.

Jednak jeśli podejmie Pani decyzję o staraniach o ciążę w tym cyklu,to warto po 7 dniach po zakończeniu leczenia wykonać posiew z pochwy.

(Zapraszam na mojego nowo powstałego Instagrama,na którym poruszam problemy pacjentów ze strony ABC zdrowie.

https://www.instagram.com/abczdrowie_polozna?igsh=eHIxOHNjOGc3aGd3)

Powodzenia

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska