Skuteczność tabletek antykoncepcyjnych po zwymiotowaniu

7 dnia brania tabletek (15.01.2012) przyjęłam tabletkę o godzinie 21. Ok. godz. 22:30 zwymiotowałam i nie przyjęłam kolejnej tabletki. Podczas następnych dni przyjmowałam tabletki normalnie o stałej porze o godzinie 21. Współżyłam z partnerem 26.01.2012, dodatkowo się zabezpieczyliśmy, bo obawiam się, że przez zwymiotowanie i nie przyjęcie dodatkowej tabletki skuteczność jest bardzo niska. Niestety okazało się, że prezerwatywa pękła. Czy była możliwość zapłodnienia? Tabletki mogły nie poskutkować? Jak jest naprawdę? Czy po zwymiotowaniu i nie przyjęciu dodatkowej tabletki zabezpieczać powinno się tylko przez następny tydzień? Czy może przyjmowanie tabletek do końca blistra i tak nic nie pomoże? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.

Witam serdecznie!
W przypadku wystąpienia ostrej biegunki lub wymiotów w przeciągu 4 godzin od zażycia tabletki wskazane jest przyjęcie dodatkowej tabletki z zapasowego blistra. Jeżeli nie zdecydowała się Pani na jej przyjęcie, wskazane było stosowanie dodatkowych metod zabezpieczenia przez 7 dni. Producent podaje, iż 7-dniowe dodatkowe zabezpieczenie jest całkowicie wystarczające. Po tym czasie możliwe jest ponowne zawierzenie w skuteczność preparatu.
W opisywanym przypadku do zbliżenia doszło 11 dni po pominięciu tabletki, dlatego nie ma Pani podstaw do obaw o ewentualną ciążę.
Pozdrawiam