Zwymiotowana tabletka po 30 minutach

Czy jeśli zwymiotowałam 11 tabletkę z blistra po 30 minutach (przyjmuje o 21.30), a potem przez całą noc wymiotowałam i miałam rozwolnienie na zmianę, to moja antykoncepcja jest dalej zachowana? Nie przyjęłam tej zwymiotowanej tabletki tak, jak powinnam, bo sądziłam, że i tak zaraz ją zwymiotuję. Dodam też, że na drugi dzień współżyłam bez innych zabezpieczeń.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Do 24 h od przyjęcia ostatniej tabletki jeszcze jest pełna ochrona. Natomiast później zaleca się stosowanie dodatkowego zabezpieczenia. Myślę, że szansa, że doszło do zapłodnienia w Pani przypadku jest bardzo mała jednak istnieje, dlatego warto za jakieś 7 dni wykonać test ciążowy - tak dla pewności. Może go Pani znaleźć w każdej aptece za kilkanaście złotych.