Zwymiotowałam tabletkę ok. 3,5 godziny po jej przyjęciu oraz nie wzięłam dodatkowej. Jakie są konsekwencje?

Witam. Po wzięciu drugiej tabletki z opakowania o godzinie 22, zwymiotowałam ok. 3,5 godziny później, czyli koło godz. 1:40 w nocy. Obudziłam się z potwornymi nudnościami i zwróciłam całą kolację. Powtarzało się to jeszcze 3 razy w nocy i jeden raz rano. Okazało się, że zaraziłam się rotawirusem. Ostatnie wymioty miałam właśnie rano, cały dzień jednak źle się czułam. Gdy przyjęłam następną tabletkę (dzień później, jak zwykle o 22) już więcej nie wymiotowałam i wszystko było w porządku. Po wymiotowaniu nie brałam dodatkowej tabletki z zastępczego opakowania, czyli kontynuowałam antykoncepcję jak zawsze.   Co w związku z tym? Czy moja choroba, wymioty po 3,5 godzinach mogły spowodować osłabienie mojego zabezpieczenia przed ciążą? Nie kochałam się z chłopakiem, ale czy teraz moja antykoncepcja jest zachowana? Co mam zrobić? Kontynuować całe opakowanie dalej bez żadnych zmian, czy zabezpieczać się dodatkowo (jeśli tak to przez ile dni)? To była dopiero druga tabletka po przerwie z odstawienia. Dodam, iż zwykle nie robię przerw (zwykle po 3 opakowaniach), tym razem akurat zrobiłam. Mam 19 lat, tabletki biorę od 3 lat.   Dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam, Dorota.
19 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj!

Niestety wymioty miały miejsce w zbyt krótkim czasie od przyjęcia tabletki. Wiąże się to z tym, że mamy podobny efekt jak przy pominięciu jednej tabletki.
Skoro jest to początek nowego blistra, ważne byś przyjęła zaległą tabletkę jak najszybciej, nawet jeśli oznacza to przyjęcie 2 tabletek jednocześnie.
Musisz zdawać sobie sprawę, że w konsekwencji Twoja antykoncepcja nie jest 100%. Ważne byś przez najbliższe 7 dni stosowała dodatkowe formy zabezpieczenia, np. prezerwatywę.

Pozdrawiam.