Zapytaj lekarza

1 , 0 3 5 , 2 8 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wymioty a tabletki antykoncepcyjne - czy trzeba wziąć dodatkową tabletkę?

Zażywam tabletki od kilku miesięcy, zażywam je codziennie o godzinie 19. W pierwszym tygodniu zwymiotywalam tabletkę. Minęło 15 godzin od zażycia tabletki i wymiotów, ponieważ wymiotywałam około 11. Nie zażyłam dodatkowej tabletki, bo pomyślałam, że 15 godzin to bezpieczny czas, jednak chciałabym się upewnić, czy postapilam dobrze. Czy tabletki funkcjonują tak jak powinny? Jestem w czwartym tygodniu tego opakowania, myślałam też o tym, by nie robić przerwy między opakowaniami. Mam nadzieję na jak najszybszą odpowiedź. Pozdrawiam całą redakcję.

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Naturalne metody unikania ciąży

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Wymioty po 15 godz. od przyjęcia tabletki nie obniżają skuteczności antykoncepcji. Zatem nie ma potrzeby przyjmowania dodatkowej tabletki i pomijania przerwy między kolejnymi opakowaniami. Przyjęcie dodatkowej tabletki wskazane jest w przypadku silnych wymiotów lub biegunki do 3-4 godz. po jej zażyciu.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Ważne tematy