Zwymiotowałam tabletkę w drugim tygodniu i zażyłam kolejną - co z cyklem?

Witam, od pół roku biorę tabletki antykoncepcyjne o schemacie przyjmowania 24+4. W 2 tygodniu, dokładnie w 11 dniu pół godziny po przyjęciu tabletki wystąpiły silne wymioty. Pani ginekolog w tej sytuacji kazała mi przyjąć tabletkę nr 24 czyli ostatnią aktywną tabletkę z opakowania (nie minęło 12 godzin). Nie wiem teraz jak mam postąpić. Czy potrzebne jest dodatkowe zabezpieczenie? Czy mam rozpocząć nowe opakowanie tabletek bez robienia 4-dniowej przerwy? Nie wiem jak postąpić, bo wychodzi na to, że przyjmę 23 tabletki. Bardzo proszę o odpowiedź.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Przyjęcie dodatkowej tabletki tego samego dnia miało na celu potrzymanie skuteczności preparatu. Nie ma zatem potrzeby stosowania dodatkowych metod zabezpieczenia.

Ze względu na przyjęcie tabletki z tego samego blistra, w obecnym miesiącu Pani cykl będzie o jeden dzień krótszy. Proszę zatem przyjąć 23 aktywne tabletki, po czym rozpocząć przyjmowanie tabletek nieaktywnych. Następnie proszę postępować wg schematu.

Pozdrawiam