Zwymiotowane tabletki

Zaczęłam zażywać tabletki w systemie 24 aktywne i 4 nieaktywne. W 3 tygodniu zwymiotowałam 15 tabletkę i 16. Dopiero 17 dnia, dokładnie po 12 godz., wzięłam tabletkę, czyli de facto miałam 2 dni przerwy... nie byłam pewna, co robić... nie miałam możliwości skontaktować się z lekarzem, kontynuowałam dalej zażywanie... Pojawiło się krwawienie i nudności. Nie ma opcji, że to ciąża, jednak boję się, że namieszałam w organizmie z tą 2-dniową przerwą. Co robić, czy tak jak w przypadku pominięcia 1 tabletki, kontynuować i pominąć białe tabletki placebo i od razy zacząć nowe opakowanie??? Czy zrobić przerwę... juz 3 dzień męczą mnie nudności i delikatne krwawienie... Dodam, że 17 wzięłam 2 tabletki, tę pierwszą po 12 godz., a 2 o normalnej porze. Czy w związku z tym dołożyć 24 tabletkę z nowego opakowania (tak, żeby był schemat 24 i 4), czy po prostu zacząć nowe...?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.
Takie sytuacje się zdarzają i nie ma powodu martwić się o rzekome "namieszanie w organizmie". Jeśli ciąża jest wykuczona, to najrozsądniej będzie postąpić jak w przypadku pominięcia tabletki, czyli rozpocząć nowe opakowanie bez przyjmowania tabletek placebo. Dodatkowe zabezpieczenie w takiej sytuacji nie jest konieczne.