Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 0 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy jestem zabezpieczona, gdy brałam tabletki o jeden dzień krócej?

Witam! Mam 20 lat, od czerwca biorę tabletki antykonceocyjne N*** i mam klika pytań. W trakcie wakacji złapała mnie grypa żołądkowa i zwymiotowałam jakieś 3h po wzięciu tabletki, w związku z czym wzięłam kolejną z opakowania i następnie po skończeniu opakowania, zaczęłam kolejne bez przerwy. Czy teraz, gdy skończyłam to opakowanie de facto o ten jeden dzień prędzej, wciąż jestem zabezpieczona? Moje drugie pytanie brzmi, czy jeśli kończąc opakowanie (tzn. biorąc 19. tabletkę), zamiast wziać ją o godz. 18.00, wzięłam o 22.15, to czy wciąż jestem zabezpieczona podczas tej 7-dniowej przerwy, którą teraz mam?

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Pierwsza wizyta ginekologiczna przed antykoncepcją

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Po wystąpieniu wymiotów postąpiła Pani prawidłowo, przyjmując dodatkową tabletkę. Skuteczności antykoncepcji nie obniża przyjęcie tabletki z nieco ponad 4 godzinnym opóźnieniem.

Jest Pani także zabezpieczona na czas 7-dniowej przerwy. By zachowac 28-dniową długość cyklu należy przyjmować dodatkowe tabletki z zapasowego opakowania.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy