Czy jestem w pełni zabezpieczona?

W poniedziałek (25.10) biorę ostatnią tabletkę antybiotyku, w środę zaś ostatnią tabletkę antykoncepcyjną z danego opakowania, a od czwartku mam 7 dniowa przerwę. Wiem też, że przy braniu antybiotyku trzeba zabezpieczać się w czasie brania leku jak i również 7 dni po skończeniu antybiotyku. Chcę się dowiedzieć od kiedy jestem w pełni zabezpieczona? Czy już w kolejny poniedziałek (1.11), czy też dopiero od czwartku, gdy zacznę nowe opakowanie tabletek anty? Czy może mam odczekać jakiś czas od wzięcia pierwszej tabletki z nowego opakowania, aby być w pełni zabezpieczoną ?

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Stosowania dodatkowych metod antykoncepcyjnych wymaga cały okres przyjmowania antybiotyku oraz 7 dni po przyjęciu ostatniej tabletki. Skoro kończy Pani antybiotyk w poniedziałek to do następnego poniedziałku włącznie zalecane są dodatkowe metody antykoncepcyjne. Od wtorku (02.11), przy prawidłowym stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych będą one zbędne.