Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 5 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Leczenie antybiotykiem a skuteczność antykoncepcji

Mam pytanie dotyczące antybiotyków. Ostatnią tabletkę antybiotyku przyjęłam 25.10 (czyli poniedziałek), a ostatnią tabletkę antykoncepcyjna 27.10. Wiem, że po braniu antybiotyków 7 dni po wzięciu ostatniej tabletki trzeba się zabezpieczać dodatkowo, czyli do 1.11 (poniedziałek) powinnam się dodatkowo zabezpieczać i tak też robiłam. Tabletkę antykoncepcyjną z nowego opakowania wzięłam po 7dniowej przerwie czyli 4.11. Czy od 4.11 jestem w pełni już zabezpieczona mimo brania tych antybiotyków wcześniej? Proszę o pilną odpowiedź.  

KOBIETA ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam.
Działanie antykoncepcyjne w tym przypadku jest zachowane, o ile antybiotykiem tym nie była R****. Panie stosujące ten antybiotyk powinny się zabezpieczać przez cały okres leczenia + 28dni po jego ukończeniu.
W przypadku kiedy leczenie towarzyszące antybiotykiem trwałoby dłużej niż okres, na jaki wystarcza ilość tabletek w opakowaniu, to powinno się rozpocząć kolejne opakowanie bez 7-dniowej przerwy. To tak na przyszłość.
Pozdrawiam.
 

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy