Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 2 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zachowanie antykoncepcji po antybiotyku

Witam, biorę doustne środki antykoncepcyjne od 14 miesięcy. 13 stycznia wzięłam ostatnią tabletkę z blistra. W niedzielę ( w tygodniu przerwy) przyjęłam jedną dawkę antybiotyku z grupy penicylin (875+125) około południa. Antybiotyk mi zaszkodził i zaprzestałam stosowania. Doczytałam, że ten antybiotyk obniża działanie doustnych środków antykoncepcyjnych. 21 stycznia powinnam zacząć nowy blister. Zastanawiam się, czy ta jedna tabletka antybiotyku może wpłynąć na działanie tabletek antykoncepcyjnych? Czy powinnam stosować dodatkowe zabezpieczenie przez tydzień? Chciałabym dodać, że zaniepokoiłam się wyjątkowo skąpym krwawieniem w tym tygodniu przerwy. Serdecznie dziękuję za odpowiedź. 

KOBIETA ponad rok temu

Jak stosować prezerwatywy?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Być może jedna tabletka antybiotyku rzeczywiście  nie obniży skuteczności antykoncepcji hormonalnej, ale chyba lepiej jednak zabezpieczyć się dodatkowo i  nie mieć potem problemów do zmartwień, prawda? Proszę stosować dodatkowe zabezpieczenie (prezerwatywa) do końca przerwy oraz przez 7 pierwszych dni zażywania tabletek z nowego opakowania.

Pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy