Wpływ antybiotyku Clindamycin MIP na skuteczność antykoncepcji

Witam, dopiero rozpoczęłam przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych - NARAYA. Jest to moje pierwsze opakowanie. Aktualnie przyjęłam 4 tabletkę z blistra. Niestety został mi tego 4 dnia przepisany przez dentystę antybiotyk Clindamycin -MIP 600mg. Zastanawiam się czy antybiotyk ten może zaburzyć działanie tabletek antykoncepcyjnych i w związku z tym jak długo po skończeniu antybiotykoterapii powinnam jeszcze się zabezpieczać dodatkowo. Pozdrawiam

Witam serdecznie. Antybiotyk ten może zaburzyć działanie tabletek antykoncepcyjnych wiec należy stosować dodatkowe zabezpieczenie w trakcie stosowania oraz tydzień po zakończeniu antybiotykoterapii.