Wpływ leku Clindamycin MIP na działanie krążka Nuvaring

Witam, Stosuje Nuvaring (1 cykl założony 2-10) w dniach 8 -12.10 przyjmowałam Clindamycin MIP. Czy obniża skuteczność krążka. Na stronie MZ jest informacja i obniżonej skuteczności środków doustnych. W przypadku krążka jest to równie silna interakcja ? jakie jest prawdopodobieństwo zapłodnienia w przypadku współżycia po zakończeniu przyjmowania antybiotyku ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Teoretycznie Clindamycin wpływa tylko na leki hormonalne podawane doustnie, aczkolwiek dla bezpieczeństwa powinna Pani stosować dodatkowe zabezpieczenie w trakcie antybiotykoterapii oraz 7 dni po jej zakończeniu.