Stosowanie antybiotyku przez trzy dni w ostatnim tygodniu przyjmowania Naraya

Witam, mam pytanie. Biorę tabletki antykoncepcyjne Naraya. Dzisiaj biorę ostatnią tabletkę z blistra. A od czwartku brałam przez 3 dni antybiotyk Amoksiklav-tylko tyle kazał mi wziąć lekarz. A moje pytanie brzmi czy skuteczność antykoncepcji może być obniżona? I czy moge zrobić normalną 7 dniową przerwę i czy powinnam się dodatkowo zabezpieczać? Jeśli tak to do kiedy?

witam,
uważa się że antybiotyki mogą osłabiać działanie antykoncepcji i zaleca się w czasie ich przyjmowania oraz do 7 dni po ochronę dodatkową.
Może Pani zrobić normalnie 7dniową przerwę, ale proponuję to dodatkowe zabezpieczenie