Przyjmowanie antybiotyku Augmentin przy kolejnym blistrze Sylvie 20

Witam. Zaczynając kolejny blister Sylvie 20 zaczełam również przyjmować antybiotyk Augmentin. Antybiotyk mam przyjmować przez 14dni. Moje pytanie brzmi jak długo mam stosować dodatkowe zabezpieczenie? Czy po zakończeniu tego blistra zrobić 7 dniową przerwę czy lepiej nie robić przerwy?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, proszę przyjmować tabletki antykoncepcyjne zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego. Jednakże z uwagi na możliwe interakcje między Augumentinem, al tabletkami antykoncepcyjnymi nie może Pani liczyć na pełna skuteczność antykoncepcji. Przez cały okres antybiotykoterapii i co najmniej tydzień po jej zakończeniu powinna Pani stosować dodatkowe zabezpieczenie np. prezerwatywę. Pozdrawiam.

Witam,
antykoncepcji nie ma potrzeby odstawiać, jednak amoksycylina (antybiotyk) osłabia działanie tabletek antykoncepcyjnych.
Sugerowałabym stosowanie dodatkowych metod zabezpieczenia (np. prezerwatywy) przez cały okres antybiotykoterapii + kolejnych 7 dni po zakończeniu terapii.

Pozdrawiam!