Antybiotyk - co z działaniem antykoncepcji?

Witam, Jestem w trakcie zażywania tabletek C******, zostało mi 9 tabletek do końca opakowania. Dzisiaj zaczęłam zażywać lek A*******, który zawiera amoksycyline. W ulotce C******* nie jest wymieniony, jednak w ulotce antybiotyku, jest napisane, że obniża skuteczność doustnej antykoncepcji. Lek mam przyjmować 7 dni. Jak długo mam stosować inne metody antykoncepcji i czy powinnam robić 7-dniową przerwę między nowym opakowaniem tabletek? Czy zacząć brać kolejne bez przerwy?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Rzeczywiście, amoksycylina osłabia działanie tabletek.
Sugerowałabym stosowanie dodatkowych metod zabezpieczenia przez cały okres antybiotykoterapii + kolejnych 7 dni!
Pozdrawiam