Stosowanie antybiotyku Zinnat podczas antykoncepcji doustnej

Witam.Biorę tabletki antykoncepcyjne i niestety musiałam brać antybiotykZinnat oraz 1 tabletkę flucofast. Zaczęłam brać antybiotyk 22marca (16 tab z blistra) skończyłam brać antybiotyk 27marca i tak się złożyło,że wzięłam też ostatnia tabletkę anty z blistra. Wiem,że podczas brania antybiotyku należy się dodatkowo zabezpieczać oraz7 dni po. Od dzisiaj mam przerwę w tabletkach czyli akurat te7 dni po braniu antybiotyku i czy to wystarczy i czy jak zacznę nowe opakowanie to będę już zabezpieczona?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Wraz z nowym opakowaniem skuteczność tabletek będzie pełna - nie ma powodów do niepokoju.