Doustna antykoncepcja hormonalna a przyjmowanie antybiotyku Dalacin C

Dzisiaj zaczynam następne opakowanie tabletek antykoncepcyjnych microgynon, wczoraj o 23 zaczęłam brać antybiotyk dalacin c ( jedną tabletkę). Mam je brać trzy razy dziennie do soboty(5 tab.), czyli 6 tabletka anty będzie już wzięta bez antybiotyku jak długo powinnam się dodatkowo zabezpieczać? I kiedy całkowita ochrona antykoncepcyjna wróci?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Dodatkową formę antykoncepcji należy stosować przez cały okres trwania antybiotykoterapii +3 dni, czyli do czasu całkowitej eliminacji antybiotyku z organizmu.