Ryzyko ciąży podczas brania antybiotyku Dalacin C i tabletek antykoncepcyjnych

Wzięłam pierwszą tabletkę antybiotyku dalacin c przepisany przez dentystę na ból zęba wieczorem w 7 dniu przerwy, później przy 1,2,3,4 i 5 tabletce antykoncepcyjnej microgynon brałam dalacin c 3 razy dziennie, 6 tabletka anty była wzięta bez antybiotyku , ósmego dnia(8tab) doszło do stosunku bez dodatkowego zabezpieczenia( 3 tabletka wzięta bez antybiotyku). Czy jest duże ryzyko ciąży? Dodam iż tabletki antykoncepcyjne biorę od prawie dwóch lat.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W przypadku stosowania antybiotykoterapii należy zastosować dodatkowe zabezpieczenie na czas przyjmowania oraz 7 dni po odstawieniu antybiotyku. W opisanej sytuacji istnieje zwiększone ryzyko ciąży. W celu weryfikacji czy doszło do zapłodnienia powinna Pani wykonać test ciążowy zgodnie z zaleceniami zawartymi w ulotce dla pacjenta.