Ryzyko ciąży przy Microgynon

Współżyłam z chłopakiem w czwartek (był to 15 dzień brania tabletek antykoncepcyjnych Microgynon21) następnie w poniedziałek wzięłam pierwszą tabletkę antybiotyku. czy jest ryzyko zajścia w ciążę jeśli stosunek wystąpił 3 dni przed antybiotykiem, czy lek ten wpłynął na pigułki antykoncepcyjne? Mam jeszcze jedno pytanie a mianowicie antybiotyk kończę drugiego dnia podczas 7 dniowej przerwy. Czy następne opakowanie tabletek mogę przyjąć normalnie oraz czy wymagane jest dodatkowe zabezpieczenie?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji ryzyko ciąży jest znikome. Na czas antybiotykoterapii oraz przez 7 dni po jej zakończeniu warto zastosować dodatkowe zabezpieczenie.