Ryzyko ciąży po pominięciu dwóch tabletek przy stosowaniu prezerwatyw

Biorę tabletki Atywia od pół roku. Zawsze o regularnej porze 20.00. Jestem akurat w trakcie drugiego tygodnia bistru i zapomniałam wziąć dwóch tabletek (środa, czwartek). Dzisiaj jest piątek i wzięłam je od razu rano. W tym czasie gdy nie brałam tabletek współżyłam z chłopakiem, ale zabezpieczaliśmy się prezerwatywą. Dziś dostałam lekkiego krwawienia. Czy jestem w ciąży? I czy mam nie robić 7-dniowej przerwy po tym opakowaniu i od razu zacząć następne?

Witam! W przypadku pominięcia dwóch tabletek dochodzi do obniżenia skuteczności środka. Jeżeli jednak prawidłowo zastosowano dodatkowe zabezpieczenie w postaci prezerwatywy, to ryzyko ciąży jest znikome. Wystąpienie krwawienia jest spowodowane przerwą w przyjmowaniu antykoncepcji doustnej i powinno ustąpić w ciągu trzech dni. W obecnym stanie nie ma wskazań do rezygnacji z 7-dniowej przerwy. Konieczne jest jednak stosowanie dodatkowego zabezpieczenia np. właśnie prezerwatywy przez kolejny tydzień. Pozdrawiam