Pominięcie tabletki antykoncepcyjnej w 3 tygodniu a możliwe następstwa

Dzień dobry, Biorę dwuskładnikowe tabletki antykoncepcyjne już 2,5 roku. W środę, w trakcie 3 tygodnia bieżącego opakowania, pierwszy raz zapomniałam przyjąć jednej tabletki. W czwartek kochałam się z partnerem i zgodnie z ulotką wzięłam 2 tabletki. Teraz nie będę robiła 7 dniowej przerwy. Czy w związku z tym, przez najbliższe 7 dni, powinniśmy zabezpieczać się dodatkowo i czy to prawda, że pominięcie tabletki w 3 tyg. wiąże się z najmniejszym ryzykiem? Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź!

Aleksander Ropielewski

Wskazane jest dodatkowe zabezpieczenie (chociaż nie jest ono konieczne). Ryzyko zajścia w ciążę jest znikome.