Pominięcie 2 tabletek antykoncepcyjnych w drugim tygodniu

Pominęłam 2 tabletki antykoncepcyjne pod rząd (1 i 2 dnia) w drugim tygodniu i wzięłam te pominięte tabletki 3 dnia, łącznie z tą tabletką z 3 dnia (w sumie wzięłam 3 tabletki 3 dnia) i kontynuowałam dalej. Skończyłam to opakowanie tabletek i mam już 2 dni przerwy, obawiam się jednak, że mogę nie być chroniona w 100% przed ciążą. W związku z tym co mam zrobić? Czy mogę zacząć juz teraz kolejne opakowanie tabletek, a zarazem zmienić dzień pierwszej miesiączki i czy po tym kolejnym opakowaniu mam nie robić 7 dniowej przerwy? Czy po tym byłabym chroniona juz w 100%? Dziękuje za odpowiedz :)

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Drugi tydzień blistra wiąże się z najmniejszym ryzykiem ciąży przy pominięciu tabletki. Jeżeli przyjęła Pani zapomniane tabletki i dalej kontynuowała napoczęty blister istnieje stosunkowo niewielkie ryzyko ciąży.

W obecnej sytuacji jest już za późno na stosowanie jakichkolwiek metod prewencji ewentualnego zapłodnienia. Możliwe było całkowite zabezpieczenie pod warunkiem stosowania dodatkowych metod zabezpieczenia przez kolejnych 7 dni. W obecnej sytuacji może Pani wykonać 7dniową przerwę. Wskazane jest jednak wykonanie testu ciążowego przed rozpoczęciem kolejnego blistra.
Pozdrawiam.