Pominięte 2 tabletki w drugim tygodniu

Witam. Mój problem polega na tym, że 13 oraz 14 dnia zapomniałam wziąć tabletki antykoncepcyjnej. Zwykle biorę je o 11 rano, tym razem wzięłam dwie naraz dopiero w piątek, czyli 14-go dnia, o godzinie 23. Następnego dnia wzięłam kolejną tabletkę normalnie o 11, jednak kilka godzin później wystąpiło krwawienie. Nie wiem czy jest to plamienie z odstawienia czy normalny okres i jak długo potrwa? Teraz kontynuuję branie tabletek, nie wiem tylko czy powinnam. Czy jestem chroniona przed ciążą? Oczywiście nie obawiam się, że jestem w ciąży. Przy ostatnim opakowaniu krwawienie wystąpiło normalnie, przy 7-dniowej przerwie. Teraz po dwóch tygodniach kolejne krwawienie i ból brzucha jak właśnie przy krwawieniu z odstawienia. Proszę powiedzieć, czy to dlatego, że mój organizm myślał, że robię przerwę w braniu?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Jeżeli przyjęłaś zapomniane tabletki, kontynuuj ich zażywanie. Plamienie, które opisujesz, rzeczywiście jest plamieniem z odstawienia. W 7dniowej przerwie powinno wystąpić normalne krwawienie. Może jednak się zdarzyć, że pojawi się dopiero po zakończeniu kolejnego blistra.

Pozdrawiam.