Pominięcie 2 tabletek

Witam, Proszę o pomoc. Rozpoczęłam zażywanie tabletek antykoncepcyjnych M****** w piątek. W międzyczasie odbyłam stosunek (czwartek) w tym też dniu zażyłam o zwykłej porze tabletkę, natomiast zapomniałam juz wziąć tabletki w koleny piatek (rozpoczynający 2 tydzień w blistrze) oraz sobotę, zażyłam 2 tabletki na raz w niedzile o godz 9, następnie tę niedzielną o zwykłej porze. Moje pytanie brzmi: czy zrobiłam dobrze? Czy jest możliwość zajścia w ciąże? Czy biorąc ostatnią tabletkę z blistra potrzeba dodatkowego zabezpieczenia? Dodam, iż M**** biorę stale od ponad roku. Bardzo będę wdzięczna za pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Skoro doszło do pominięcia dwóch tabletek antykoncepcyjnych w drugim tygodniu, to przez kolejnych 7 dni zaleca się stosowanie dodatkowych metod antykoncepcyjnych. Jest to spowodowane obniżeniem skutecznosci tej metody antykoncepcyjnej. Nie ma jednak potrzeby stosowania dodatkowych metod antykoncepcyjnych po upłynięciu 7 dni i pominięcia przerwy między kolejnym opakowaniem.