Jak należny stosować tabletki antykoncepcyjne po ominięciu 2 tabletek?

Witam serdecznie. Moje pytanie dotyczy tabletek antykoncepcyjnych Sylvie 20. Niestety pominęłam dwie pierwsze tabletki. Stąd moje pytanie czy zażyć pominięte tabletki i dalej lek zażywać normalnie? Oczywiście wiem, że ochrona na początku nie będzie zachowana. Ale czy to się unormuje?

Lek. Tomasz Budlewski

Ostatnią pominiętą tabletkę należy przyjąć możliwie jak najszybciej, nawet jeśli to oznacza zażycie dwóch tabletek w tym samym czasie. Kolejne tabletki należy przyjmować o zwykłej porze. Dodatkowo, przez kolejnych 7 dni, partner powinien stosować metody mechaniczne, np. prezerwatywę. Jeśli w poprzednich dniach miał miejsce stosunek płciowy, należy liczyć się z możliwością zajścia w ciążę. Im więcej tabletek pominięto i im bliżej było do regularnej przerwy w przyjmowaniu tabletek, tym większe jest ryzyko zajścia w ciążę.