Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 2 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Całkowicie pominięta tabletka w 1. tygodniu - jak postępować dalej?

Witam. Mam 39 lat. Od dłuższego czasu stosuję tabletki jednofazowe. Tydzień temu po przyjęciu 6-tej tabletki, w 1. tygodniu cyklu rozpoczętego po 7-dniowej przerwie w ciągu kilku godzin wystąpiły wymioty. Niestety nie jestem pewna czy upłynęło te 3-4 godziny potrzebne na wchłonięcie tabletki. Obawiam się, że mógł być to krótszy okres i tabletka nie zdążyła się wchłonąć. Kolejną tabletkę wzięłam na drugi dzień o zwykłej porze. Jeśli tę poprzednią zwymiotowałam, to oznaczałoby to całkowite pominięcie 1 pigułki. Ani 7 dni przed ani 7 dni po tym zdarzeniu nie miałam stosunków płciowych, więc na razie raczej nie grozi mi ciąża, ale jak postępować dalej? Czy dalsze regularne przyjmowanie tabletek daje mi zabezpieczenie, czy może do końca opakowania powinnam stosować dodatkowe zabezpieczenia? Co z 7-dniową przerwą? Zrobić czy od razu rozpocząć nowe opakowania?

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Jak stosować prezerwatywy?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Dodatkowe metody antykoncepcyjne zalecane są tylko przez pierwsze 7 dni po pominiętej tabletce. Po tym czasie skuteczność antykoncepcji jest pełna, jeśli kolejne tabletki z opakowania przyjmowane są prawidłowo. Nie ma także konieczności pominięcia 7-dniwej przerwy.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy