Czy w 2 tygodniu potrzebne jest dodatkowe zabezpieczenie?

W 4 dniu brania tabletek (piątek) wymiotowałam. Tabletkę, którą biorę rano o 9:30, zwymiotowałam po godzinie. Dodam, że już w czwartek wieczorem 2 razy wymiotowałam. W sobotę wzięłam tabletkę o 9:30, potem przypomniałam sobie, że tę tabletkę zwymiotowałam i po 4 godz. wzięłam następną - tak, by ta z 9:30 była za tę zwymiotowaną, czyli za czwartek, a ta po 4 godz. za sobotę z opóźnieniem. W obawie przed ciążą około 15 w sobotę wzięłam 4 tabletkę, a za 12 h znowu 4 - tzw. metoda "PO". Czy w 2 tygodniu potrzebne jest dodatkowe zabezpieczenie?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

W przypadku pominięcia lub zwymiotowania pigułki w pierwszym tygodniu zażywania, należy przez 7 następnych dni stosować dodatkowe zabezpieczenie (np. prezerwatywa). Podczas 7-dniowej przerwy po zakończeniu opakowania (a przed rozpoczęciem kolejnego) należy wykonać test ciążowy.

Pozdrawiam!