Zapomniana 4 tabletka antykoncepcyjna w 1 tygodniu

Dzień dobry. Biorę regularnie od 2 lat tabletki antykoncepcyjne. Zapomniałam wziąć 4 tabletki w pierwszym tygodniu, którą powinnam wziąć o 13, przypomniałam sobie o niej następnego dnia o 13, wzięłam wtedy 2 tabletki równocześnie. Chciałabym się dowiedzieć, jak długo powinnam się dodatkowo zabezpieczać i jak wysokie jest ryzyko ciąży?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeśli współżyła Pani w tygodniu poprzedzającym pominięcie tabletki, to niestety istnieje ryzyko ciąży. Przed rozpoczęciem nowego opakowania proszę wykonać test ciążowy. Przez 7 następnych dni od pominięcia pigułki proszę stosować dodatkowe zabezpieczenie (prezerwatywa).

Pozdrawiam!