Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 1 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zapomniana tabletka w drugim tygodniu

Witam, biorę tabletki antykoncepcyjne. W drugim tygodniu zapomniałam wziąć 1 tabletki, nie wiem której. Zorientowałam się pod koniec drugiego tygodnia, że nie pasują dni, więc zażyłam dwie naraz. Czy mam się czego obawiać? Dodam, że zawsze biorę je regularnie o 21.00, jednakże gdzieś zrobiłam przerwę. Bardzo się martwię. Proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Pominięcie pigułki zmniejsza skuteczność antykoncepcyjną. Skoro współżyła Pani po pominięciu tabletki bez dodatkowego zabezpieczenia, istnieje możliwość, że zaszła Pani w ciążę. Od dnia pominięcia tabletki do końca tego cyklu oraz podczas 7-dniowej przerwy nie jest Pani chroniona przed ciążą. Proszę stosować dodatkową formę antykoncepcji (np. prezerwatywa) do dnia rozpoczęcia nowego opakowania. Przed rozpoczęciem nowego opakowania powinna Pani wykluczyć ciążę. Ochronę przed ciążą uzyska Pani dopiero w nowym cyklu.

Pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy