Zapomniana tabletka w drugim tygodniu

Witam, biorę tabletki antykoncepcyjne. W drugim tygodniu zapomniałam wziąć 1 tabletki, nie wiem której. Zorientowałam się pod koniec drugiego tygodnia, że nie pasują dni, więc zażyłam dwie naraz. Czy mam się czego obawiać? Dodam, że zawsze biorę je regularnie o 21.00, jednakże gdzieś zrobiłam przerwę. Bardzo się martwię. Proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Pominięcie pigułki zmniejsza skuteczność antykoncepcyjną. Skoro współżyła Pani po pominięciu tabletki bez dodatkowego zabezpieczenia, istnieje możliwość, że zaszła Pani w ciążę. Od dnia pominięcia tabletki do końca tego cyklu oraz podczas 7-dniowej przerwy nie jest Pani chroniona przed ciążą. Proszę stosować dodatkową formę antykoncepcji (np. prezerwatywa) do dnia rozpoczęcia nowego opakowania. Przed rozpoczęciem nowego opakowania powinna Pani wykluczyć ciążę. Ochronę przed ciążą uzyska Pani dopiero w nowym cyklu.

Pozdrawiam!