Zapomniana tabletka antykoncepcyjna w 3 tygodniu cyklu

Witam!!! Mam straszny problem, zapomniałam tabletki antykoncepcyjnej w trzecim tygodniu, tj. 5 tabletki od końca, i wzięłam ją zaraz, kiedy się zorientowałam, czyli powinnam wziąść o 18.00, a wzięłam nastepnego dnia o 13,00. Zjadłam do końca opakowanie tabletek i zrobiłam 7-dniową przerwę, po przerwie normalnie rozpoczęłam nowe opakowanie, chciałabym się dowiedzieć, kiedy tabletki zaczną normalnie działać i kiedy będę w pełni zapezbieczona przed ciążą? Czy teraz muszę stosować jakieś dodatkowe środki antykoncepcyjne, i przez jaki czas je stosować? Proszę o szybką odpowiedź, jestem w kropce!!!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

W ulotce tabletek, które Pani zażywa, na pewno jest zalecany schemat postępowania w przypadku pominięcia pigułki. Nie postąpiła Pani tak, jak zazwyczaj zalecają producenci pigułek, dlatego istnieje pewne ryzyko ciąży. Proszę wykonać test ciążowy za około 2-3 tygodnie. Proszę zabezpieczać się dodatkowo (prezerwatywa) przez pierwsze 7 dni zażywania pigułek z nowego opakowania.

Pozdrawiam!