Zapomniałam zażyć tabletki antykoncepcyjnej

Witam. Biorę tabletki codziennie o 20, wczoraj zapomniałam i wzięłam teraz, od razu jak sobie przypomniałam, o 10 rano. Czyli 14 h opóźnienia. Dodam, że miałam 7-dniową przerwę, a teraz mam połknięte z listka 4 tabletki. Jak się powinnam dalej zachować, czy jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

W przypadku pominięcia tabletki podczas pierwszego tygodnia cyklu, istnieje ryzyko ciąży, o ile w tygodniu poprzedzającym tę pomyłkę miały miejsce stosunki płciowe. Proszę wykonać test ciążowy za jakieś 2-3 tygodnie. Przez kolejnych 7 dni po pominięciu pigułki proszę stosować dodatkowe zabezpieczenie (np. prezerwatywa).

Pozdrawiam!