Pominięcie 13 tabletki antykoncepcyjnej

Witam. Mam 21 lat. Od pół roku biorę tabletki. Zawsze brałam o równej godzinie, czasami zdarzyło mi się z maksymalnie dwugodzinnym opóźnieniem. Ale tym razem przez moje roztargnienie pominęłam 13 tabletkę i wzięłam ją dopiero z 14, czyli z 24-godzinnym opóźnieniem. Jakie jest ryzyko zajścia w ciążę? Czy robić 7-dniową przerwę, czy od razu zacząć drugie opakowanie?

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Zapomniała Pani o przyjęciu tabletki z 2. tygodnia, a co za tym idzie, nie ma potrzeby wprowadzania jakiś dodatkowych działań. Dodatkowe zabezpieczenie nie jest konieczne, podobnie jak rezygnacja z 7-dniowej przerwy. Proszę spokojnie kontynuować opakowanie i po jego zakńczeniu zrobić przerwę.