Wzięcie tabletki z opóźnieniem i wymioty a skuteczność antykoncepcji

Witam, mam problem, zażyłam 2 tabletkę z blistra z 8-godzinnym opóźnieniem. Według ulotki nie ochronna była, po czym po 3.5 godzinach doszło do wymiotów - nie brałam tabletki następnej tylko kolejną o stałej porze. Po tym zajściu nie odbywałam stosunków, chodzi mi głównie o to czy pełna ochrona będzie dopiero po 7 dniach brania regularnie klejonych tabletek i czy po skończeniu opakowania mam stosować 7-dniową przerwę jak zawsze po skończonym opakowaniu?

Witam serdecznie!

W opisanym przypadku najprawdopodobniej nie doszło do obniżenia skuteczności preparatu. Po pierwsze pominięta tabletka została przyjęta po 8 godzinach od wyznaczonego czasu, a zatem zmieściła się Pani w 12-godzinnym okienku. Po drugie, do wymiotów doszło 3,5 godziny po przyjęciu tabletki, gdzie zakłada się, że do całkowitego wchłonięcia preparatu potrzebne są 3-4 godziny.
Jeżeli chce Pani mieć większą pewność, zawsze może Pani stosować dodatkowe zabezpieczenie przez kolejnych 7 dni. Po tym czasie zabezpieczenie wróci do stanu sprzed problematycznego dnia. Nie ma wskazań do niewykonywania 7-dniowej przerwy. Takie wymagania istnieją jedynie w przypadku pominięcia tabletki w 3 tygodniu blistra.
Pozdrawiam