Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 7 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Pominięcie tabletki a skuteczność tabletek antykoncepcyjnych

Dziękuję za odpowiedź. Jednak co, jeśli nie zastosowałam się do schematu? Przy pominięciu tabletki złożonej w 22 dniu faktycznie powinnam rozpocząć nowy blister. Jednak takowego nie miałam i w pierwszym odruchu automatycznie zażyłam zapomnianą tabletkę (po 13 godzinach). Kolejne wzięłam o ustalonej porze. Od tamtego momentu zachowuję wstrzemięźliwość od stosunków płciowych, skończyłam cykl, rozpoczęłam nowe opakowanie i jestem przy 6 tabletce nowego opakowania. Czy mimo tego schematu po tygodniu brania tabletek z nowego blistra mam zachowaną ochronę?

KOBIETA ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam.

Pominięcie tabletki w 22. dniu przy schemacie 21+7 oznacza, że pominęła Pani tabletkę z placebo (czyli taką, która i tak nie działa). Jeśli schemat był inny (tzn. tabletka 22. jest aktywna), to powinna Pani albo zakończyć przyjmowanie tabletek wcześniej i zrobić 7 dni przerwy, albo rozpocząć nowe opakowanie. Jeśli tak się nie stało, ochrona przed ciążą jest zmniejszona. Stosunek odbyty w 2-3 dni przed pominięciem tabletki mógł teoretycznie doprowadzić do zapłodnienia. Jeśli do ciąży nie doszło, po 7 dniach przyjmowania tabletek z nowego opakowania ochrona powinna już być pełna.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy