Pominięcie dwóch tabletek antykoncepcyjnych pod koniec opakowania

Witam! Zażywam tabletki antykoncepcyjne 24+4, pominęłam dwie tabletki pod rząd, pod koniec trzeciego tygodnia (19. i 20.); w 21. dniu rano zażyłam tabletkę z dnia poprzedniego, o normalnej porze zażyłam tabletkę z tego dnia. Pod wieczór wystąpiło plamienie, utrzymuje się dziś (22. dzień, tabletkę zażyłam normalnie). Co zrobić? Zażywać ten blister do końca, czy zażyć tylko tabletki aktywne, pominąć tabletki placebo i zacząć zamiast tego nowy blister? Wiem, że teraz występuje ryzyko ciąży, ale jakie będzie ryzyko podczas rozpoczęcia nowego blistra?

Witam! W opisanym przypadku ja Pani już napisała istnieje ryzyko ciąży jeśli w ciągu ostatniego tygodnia od pominięcia tabletki miał miejsce stosunek płciowy. Istnieją 2 metody postępowania, które odznaczają się podobną skutecznością. Jedną jest pominięcie 4 tabletek placebo i zastosowanie następnego opakowania. Drugą jest pominięcie w Pani przypadku ostatniej aktywnej tabletki i natychmiastowe rozpoczęcie tabletek placebo po których można rozpocząć następne opakowanie. Przed rozpoczęciem następnego opakowania tabletek proponuję jednak wykonać test ciążowy, tylko wynik negatywny pozwala rozpocząć następne opakowanie. Z uwagi na fakt, że wystąpiło u Pani plamienie śródcykliczne, które mogło być spowodowane pominięciem tabletek i spadkiem stężenia hormonów, wydaje się, że preferowanym postępowaniem może być metoda opisana jako druga. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości proponuję skonsultować się z ginekologiem. Pozdrawiam serdecznie!