Brak dwóch tabletek w 3. tygodniu. Czy robić 7-dniową przerwę?

Otóż mój problem wygląda następująco. Mam 20 lat i 29 września zaczęłam zażywać tabletki antykoncepcyjne. Jednak przed 29 wystąpiło u mnie plamienie, które pomyliłam z miesiączką i dwie tabletki wzięłam już wtedy. Tak więc zostało mi do przyjęcia 19 tabletek (zamiast 21) od pierwszego dnia miesiączki. Zostało mi jeszcze 7 do skończenia blistra i nie wiem czy zrobić normalną 7-dniową przerwę, czy zacząć brać kolejne opakowanie bez przerwy? I jak będzie z ochroną? Bardzo dziękuję za pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Witaj,
jeżeli pominęłaś 2 tabletki z trzeciego tygodnia należy zażywać wszystkie pozostałe aktywne tabletki z opakowania, nie czekać 7 dni z rozpoczęciem następnego opakowania zawierającego aktywne tabletki. Na początku przyjmowania doustnej antykoncepcji mogą wystąpić plamienia (krwawienia), są one reakcją na nową gospodarkę hormonalną organizmu.
Pozdrawiam serdecznie.